Ülke Direktörü

Mehmet Mesut YILDIRIM hukuk danışmanı, sertifikalı girişimci eğitmeni ve Çin, Rusya, Ukrayna, Libya ve Tunus’ta faaliyet gösteren 22’den fazla Türk şirketine hizmet veren bir danışmanlık firması olan Focal Point International’ın Kurucusudur.

Ayrıca Burkina Faso, Gana, Togo, Senegal gibi birçok Afrika ülkesinde ticari ilişkileri geliştirmek ve iş geliştirmek için birçok yerel şirket ve üst düzey bakanlıkla yapılan çeşitli müzakerelere liderlik etmekten de sorumludur. Bu gelişmelerden biri de bazı Afrika ülkelerinde güneş enerjisiyle kuyular inşa ederek enerji ve su sorununun çözülmesi ve böylece elektriğin olmadığı bölgelerdeki su sorununun çözülmesiydi.

Ayrıca Mehmet, Fas’ta kurduğu Şirket aracılığıyla “Afrika İçin Akıllı Çözüm” sloganıyla teknoloji ve yapay zeka çalışmalarının başlangıcı olarak görülen Taksi uygulamasını tanıttı.

Ayrıca 2019-2021 yılları arasında Güneş Enerjisi sektöründe Avrupa’nın ilk ve tek fuar organizasyonu olan SOLAREX fuarının organizasyonunu üstlenmiş olup, UTESKON Federasyonu Dubai Başkanı ve SİİRTLER Ortadoğu/Afrika yetkilisi olarak görevine devam etmektedir. Federasyon. Mehmet’in şirketi Focal Point bugün uluslararası hukuka hakim 8 avukat, birçok dilde yeminli tercüman olarak çalışan 35 tercüman ve hizmet verdiği 21 profesyonel danışman ile Kuveyt, Özbekistan ve Kanada’daki yerel ortakları ile hizmetlerine devam etmektedir. üst düzey yönetici olarak ortak projelerde dış kaynak kullanmıştır. Ayrıca İstanbul’daki EkmekSepeti E-ticaret işinin CEO’su olarak görev yapmaktadır.